Přeskočit na obsah

Weinsberg osedlal třícípou hvězdu

Novinku na trhu s obytnými auty oznámila německá společnost Knaus Tabbert AG. Už během pár měsíců začne dodávat obytná auta Weinsberg na podvozku oblíbené dodávky Mercedes-Benz Sprinter, a to i pro populární polointegrovaný model Pepper.

Značka Weinsberg přivezla do Stuttgartu ukázat čtyři nové modely ve své nabídce. Dva z nich, konkrétně CaraCompact 640 MEG EDITION [PEPPER] a CaraCompact Suite 640 MEG EDITION [PEPPER], přitom výrobce postavil na podvozku „domácího“ mercedesu (Mercedes-Benz historicky sídlí ve Stuttgartu a má tam i krásné muzeum – pozn. red.). 

Zákazníci si „peppera“ dosud mohli pořídit pouze na podvozku Fiat Ducato. Model se těší velké oblibě z několika důvodů. Už v základu nabízí bohatou výbavu, jako je satelitní systém nebo prostorná zadní garáž. Jízdní vlastnosti štíhlého, ale přesto prostorného polointegrovaného vozu, jsou překvapivě dobré. Poměr ceny a výkonu vychází pro uživatele celkově velmi příznivě. Cenovka se umístěním na podvozek s třícípou hvězdou zvedne dle výrobce jen asi o 5000 Euro, což jej učiní jedním z nejlevnějších vozů tohoto typu na základě Mercedes-Benz.

Hykro, které tradičně nabízí obytňáky Weinsberg na českém trhu, bylo při prezentaci nového modelu v Německu. „Cena je o trochu vyšší, než na podvozku Fiat, ale předpokládám, že klienti ocení lepší zpracování kabiny řidiče a jízdní vlastnosti,“ míní prodejce Lukáš Goroľ. „První auta na podvozku Mercedes očekáváme v Hykru koncem května či začátkem června,“ dodal Goroľ.

Weinsberg CaraCompact 640 MEG Edition Pepper by se podle prvních informací z německých médií měl s cenou pohybovat kolem 67 000 eur v základu, kdy se s pohonem předních kol auto bude pyšnit výkonem 150 koní. V příplatkové verzi na nové majitele čeká s automatickou převodovkou a výkonem 177 koní.

Nový „pepper“ se změnil samozřejmě i po vizuální stránce. Kdo očekává typickou masku "mercedesího" chladiče, ten nebude zklamán.