Přeskočit na obsah

Jeden z největších hráčů na tuzemském automobilovém trhu posiluje. HAVEX group ovládl jedničku v odvětví karavaningu, pod jeho křídla patří HYKRO

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha 31. 10. 2023

Skupina HAVEX si nemohla dát ke svým třicátým narozeninám lepší dárek než dokončení akvizice tuzemské jedničky v oblasti karavaningu společnosti HYKRO.

HAVEX je znám především jako jeden z nejúspěšnějších prodejců značky Škoda na českém trhu, v počtu prodaných vozů se stabilně umísťuje na prvních místech. 

V duchu původní zajímavé myšlenky soustředit na jednom místě co nejvíce značek, jich nyní společnost zastupuje více než tři desítky. Ročně prodá přes 10 000 kusů vozů různých značek s obratem blížícím se k 6 miliardám korun, přičemž zaměstnává více než 300 zaměstnanců.

Firma dlouhodobě rozvíjí své aktivity. V roce 2009 kapitálově vstoupila do společnosti IMOFA, čímž rozšířila portfolio o italské značky. Nyní do skupiny přivedla jedničku na českém trhu v prodeji obytných vozů a karavanů společnost HYKRO. Ta má v nejbližším období ambice dynamicky navýšit svůj tržní podíl.

„Naším záměrem je být tady pro všechny a se širokou paletou našich produktů a služeb, aby si každý klient vybral,“ říká generální ředitel skupiny Zdeněk Honek a dodává: „Akvizice společnosti HYKRO je z tohoto pohledu přirozeným vývojem. Karavaning máme v hledáčku již delší dobu.“

„HYKRO si svou pozici na trhu vybudovalo především kvalitou svých služeb. Vycházíme vstříc našim zákazníkům i v těch nejoriginálnějších přáních, která si lze představit. A umíme to,“ shrnuje dosavadní úspěch firmy zakladatel Vladimír Horký.

„Kupujeme společnost ve výborné kondici a vidíme zde velký potenciál pro další růst,“ komentuje akvizici finanční ředitel HAVEX group Jiří Valeš. „Současná hladina prodeje je 200 vozů ročně, tu již v příštím roce míníme navýšit. Věnovat se budeme i rozvoji příslušenství v rámci e-shopu.“

_______________________________________________________________________________________________________

HAVEX group představuje komplexní holdingovou společnost, která pokrývá široké spektrum odvětví a služeb a zastřešuje řadu úspěšných dceřiných společností. Do automobilové sekce se řadí HAVEX-auto s. r. o., IMOFA spol. s r. o. a HAVEX mobility s. r. o. a nově také HYKRO

HAVEX-auto je stabilní česká firma s 30letou érou úspěšného působení na českém trhu, kde se řadí k předním aktérům. Pro svoje zákazníky je důvěryhodným partnerem a těší se velké oblibě. Kromě prodeje nových automobilů značek Škoda, SEAT a CUPRA společnost také nabízí prověřené ojeté vozy, které jsou součástí programu Škoda Plus a Das WeltAuto, a dodává autorizovaný servis pro značky Škoda, CUPRA, VW a SEAT.

IMOFA působí na trhu více jak 30 let. Poskytuje komplexní služby v oblasti prodeje vozů a autorizovaný servis automobilů Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep, a Piaggio Commercial. Do svého portfolia přibrala i motocykly značek Piaggio, Vespa, Aprilia a Moto Guzzi. Díky dlouholetým zkušenostem a počtu prodaných vozů je na českém trhu považována za zkušeného lídra a jedničku zastupovaných značek.

Historie firmy HAVEX mobility sahá do roku 1997, kdy sloužila jako školicí centrum pro dealery značky Škoda. Postupně se transformovala na společnost, která se zaměřuje na produkty operativního leasingu, autopůjčovny a pojišťovacího makléře. V rámci operativního leasingu má pro nejbližší období ambiciózní plány. Společnost zaměstnává zdravotně hendikepované spoluobčany a má status chráněné dílny. 

Společnost HYKRO svou tradicí a délkou fungování patří k zakladatelům karavanového trhu v České republice. Má dlouhodobou zkušenost v oblasti prodeje, půjčování a servisu obytných aut a přívěsů. Specializuje se na značky Bravia, Carado, Fendt, Kabe, Knaus, La Strada, Weinsberg a přepravníky na koně Stephex Horsetrucks (STX, AKX).