Přeskočit na obsah

Napsali o nás

Výstava karavanů v Praze: Přibývá produktů Made in Czech Republic

18. 03. 2024

Výstava For Caravan v Praze ukázala nové trendy v oblasti trávení volného času s vlastním obytným vozem nebo přívěsem. Elektromobilita do této oblasti zatím přiliš neproniká, ale jednotliví výrobci nabízejí stále lepší řešení, například i pro dlouhodobější pobyty v přírodě nebo pro početnější rodiny. Potěšitelné je, že se zlepšuje nabídka od českých firem.

www.denik.cz


HYKRO a HAVEX míří na veletrh FOR CARAVAN. A s nimi kompletní výbava pro cestovatele

15. 03. 2024

HAVEX-auto je předním českým autorizovaným prodejcem automobilů. Prodává přes 10 000 vozů ročně a zaměstnává více než 300 zaměstnanců. Přinášíme rozhovor s generálním ředitelem Zdeňkem Honkem.

www.auto.cz


Obytňák, nebo karavan? 5 faktorů, podle kterých vybírat

11. 03. 2024

Zvažujete dovolenou na kolečkách a dumáte, co je pro vás ta pravá volba? Pokud se rozhodujete mezi pořízením obytného automobilu, nebo přípojného karavanu, máme pro vás několik tipů. Nejprve si ujasněte, co od vozu očekáváte, kam s ním chcete jezdit a jaký je váš rozpočet.

pr.denik.cz


Chystáte se na hory? Zkuste to obytňákem

12. 02. 2024

Karavaning je oblíbenou aktivitou během letních měsíců, ale svoje kouzlo má kempování s obytným autem nebo v karavanu i v zimních měsících.

pr.denik.cz


Obliba karavaningu se v Česku během covidu extrémně zvýšila

22. 10. 2022

Podle statistik inzertního portálu Sauto.cz i Asociace kempování a karavaningu je zájem o kempování v obytných autech či přívěsech znatelně větší než před několika lety. Raketový nárůst přinesl covid, ale poptávka rostla i před pandemií.

www.novinky.cz


Tři obytňáky, které se vyplatí prohlédnout na výstavě Caravaning Brno 2022

16. 10. 2022

Crawler Batu 535 je off-road karavan pro čtyři lidi. Kabe Travel Master Royal x780 LXL představuje pohled na obytný vůz podle Švédů. Oba spojuje to, že si na výstavě Caravaning Brno odbudou svou tuzemskou premiéru. Veletrh startuje na brněnském výstavišti již ve čtvrtek 20. října.

www.lidovky.cz


Karavaning pro začátečníky. Šikovnější je obytná dodávka

21. 7. 2022

Cestování v obytných vozech nabírá na popularitě již několik desetiletí a covidové období tento boom ještě výrazně podpořilo. Původní nadšence s doma upravenými dodávkami nebo s přestavěnými nákladními auty již dávno nahradili specializovaní stavitelé obytných automobilů, kteří prošli dlouhým vývojem.

www.idnes.cz


Studio ČT24 - Velký zájem o karavany a obytné vozy

22. 10. 2021

Reportáž z Caravaning Brno 2021 - Petr Havlíček, ředitel, Hykro - záznam od 19:49

www.ceskatelevize.cz


Havlíček: Karavany a obytňáky? Fenomén, je vyprodáno na roky. Česko není připraveno

12. 5. 2021

Karavany a obytné vozy jsou fenoménem dnešní doby, největší vlnu spustil covid, jsme vyprodaní stejně jako většina našich konkurentů v Česku a v Evropě. Místní infrastruktura na nápor není připravená, kempy tisíce obytných vozů nepojmou. Polovina klientů karavan nikdy neřídila, ani si ho nechtěli pořídit, donutila je k tomu doba, říká šéf prodejny a půjčovny obytných vozů Hykro Petr Havlíček.

video.aktualne.cz


Kempování v zimě. Karavany a obytné vozy zažívají v Česku boom

22. 2. 2021

Jarní prázdniny jsou v Česku v plném proudu a pro většinu rodin bývají spojené s návštěvou hor a zimními sporty. Ubytovací zařízení jsou ale zavřená. A tak si lidé našli alternativu – vedle sjezdovek či běžeckých tratí se stále více objevují obytné vozy a přívěsy. Nebývale velký zájem potvrzují i provozovatelé půjčoven a prodejen karavanů.

cesky.radio.cz


Co Čech, to nomád. Národ se během pandemie zbláznil do obytňáků

Svoboda na kolech láká čím dál víc lidí. Poptávka po karavanech a obytných autech výrazně roste už několik let, ovšem pandemie spolu se zavřenými hotely a penziony ji vystřelily do zcela nových výšin. Jen přes zimu v Česku vzrostly prodeje těchto vozidel o dvě stě procent a pronájmy zhruba o polovinu.

forbes.cz


Po obytných autech je stále obrovská poptávka, rostou ceny

23. 10. 2021

Obrovská poptávka po obytných vozech a karavanech, která začala s pandemií covidu loni v létě, pokračuje i v letošním roce. Vzhledem k tomu, že roste v celé Evropě, výrobci nestíhají dodávat, a čeští zákazníci tak čekají na obytná auta nejméně rok. Oboru se navíc dotýkají i potíže s nedostatkem komponentů, výrobci tak oznámili zvyšování cen, řekli na výstavě Caravaning Brno zástupci prodejců i Asociace kempování a karavaningu ČR.

www.novinky.cz


Caravaning Brno 20.-23.10. 2022

21. 10. 2021

Hykro představí svůj diamant mezi vozy, švédskou značku Kabe

www.bvv.cz


Prodejci obytných aut: dodací lhůty se prodlužují, teď porostou ceny

21. 10. 2021

Obrovská poptávka po obytných vozech a karavanech, která začala s pandemií covidu loni v létě, pokračuje i v letošním roce. Vzhledem k tomu, že roste v celé Evropě, výrobci nestíhají dodávat, a čeští zákazníci tak čekají na obytná auta nejméně rok. Oboru se navíc dotýkají i potíže s nedostatkem komponentů, výrobci tak oznámili zvyšování cen, řekli ve čtvrtek na výstavě Caravaning Brno zástupci prodejců i Asociace kempování a karavaningu ČR.

www.tyden.cz


Nečekaní vítězové temných časů. Česko má rekord v prodejích obytných aut

17. 2. 2021

Covidová temnota zahalila v roce 2020 automobilový průmysl. Prodeje padaly, některé automobilky odstavily výrobu. Ale pandemie přinesla i jednoho nečekaného vítěze. Výrobci obytných aut a přívěsů nestíhají vyrábět.

www.idnes.cz


Zájem o domy na kolečkách prudce roste

PRAHA Zabalit celou rodinu a vyrazit obytným vozem na hory. Karavaning a kempování u nás v posledních měsících zažívají nevídaný boom. Půjčovny hlásí nárůst až o desítky procent. „Je to obrovský fenomén a počítáme, že bude růst další dva až tři roky. Nárůst je až sto procent. Způsobil to hlavně současný stav, kdy jsou zavřené penziony a hotely a lidé chtějí cestovat. Na zimu máme úplně plno,“ řekl LN Petr Havlíček, výkonný šéf půjčovny a prodejny obytných vozů Hykro. Podle něj teď tvoří až 80 procent všech zákazníků nováčci. „Jsou to lidé, kteří to ani v životě neřídili. Doba je k tomu ale donutila,“ soudí Havlíček.

www.lidovenoviny.cz


Češi skupují během epidemie obytné vozy a karavany. Pro letošní rok jsou téměř vyprodané

20. 2. 2021

Češi skupují v době uzavřených hotelů karavany a obytné vozy. Radiožurnálu to potvrdila Klára Hájek Velinská z Asociace kempování a karavaningu. Uvedla, že v posledních týdnech se zvýšil prodej těchto vozů asi o 200 procent.

www.irozhlas.cz


Do Polska nebo karavanem. Letošek lyžování nepřeje

17. 2. 2021

Česká republika není sama, lyžařské vleky se navzdory očekávání nerozjely ani v Itálii, stojí také ve Francii. Naopak v Polsku se po pátečním částečném uvolnění protikoronavirových opatření otevřely hotely a penziony, lidé také mohou na sjezdovky. Ve Francii se zase podobně jako v tuzemsku vymýšlejí všechny možné způsoby, jak lanovky nahradit. Lyžaře tam na svah vyváží i taxíky.

echo24.cz


Češi prakticky vykoupili obytné vozy. Jejich prodej vzrostl o 200 %

14. 2. 2021

Velká část obytných vozů už je pro letošní rok vyprodána. Vedle koupě nového vozidla roste také zájem o jeho pronájem.

www.auto.cz


Zájem o obytné vozy je nebývalý. ‚Jsou to lidé, kteří to v životě neřídili. Doba je donutila,‘ říká šéf půjčovny

23. 1. 2021

PRAHA - Zabalit celou rodinu a vyrazit obytným vozem na hory. Karavaning a kempování u nás v posledních měsících zažívají nevídaný boom. Půjčovny hlásí nárůst až o desítky procent.

www.lidovky.cz


Praha plná karavanů! Věděli jste, že tento víkend můžete zakoupit nové karavany a obytné vozy s výraznou slevou u vybraných prodejců?

9. 10. 2020

Každoroční veletrh FOR CARAVAN Praha byl vzhledem aktuální situaci spojené s pandemií koronaviru bohužel zrušen. Nemálo fanoušků našeho životního stylu to zamrzelo, neboť si chtěli v reálu prohlédnou své předvybrané obytné vozy a karavany. Naštěstí to však vybrané prodejce karavanů neodradilo a rozhodli se uspořádat své mini výstavy tak, aby si zájemci své vyhlédnuté vozy mohli prohlédnout. To vše samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních opatření, která byla nařízena.

all4camper.com


Alzheimer Home stěhuje zaměstnance do karavanů. Budou blíž klientům

29. 3. 2020

Obvykle touto dobou by si lidé zamlouvali karavany na prázdniny, prodejci a půjčovny by tak tak stíhali vyřizovat objednávky. Jenže člověk míní a Covid-19 mění. Karavany a obytné přívěsy stojí bezúčelně na dvorech a v garážích a poslední, na co mají lidé myšlenky jsou dovolené. A tak se zrodil nápad poskytnout karavany dočasně těm, kteří je potřebují, například domovům pro seniory.

www.idnes.cz


Karavany pomáhají v první linii

1. 4. 2020

Stojí u nemocnic, domovů seniorů nebo na hraničních přechodech. Pro zdravotníky a policisty nabízejí zázemí během náročný směn. Po celé republice takhle funguje necelá stovka obytných vozů.

www.impuls.cz


Sto obytných aut pro zdravotníky. Půjčovny je poskytnou bezplatně

20. 3. 2020

České půjčovny obytných vozů nabízejí pomoc. Nemocnicím i další složkám záchranného systému přistaví “obytňáky”, které poslouží jako zázemí pro personál. „Auta dopravíme až na místo zdarma, postaráme se i servis,” vysvětluje Petr Havlíček ze společnosti Karavany Česko.

www.idnes.cz


Karavan centrum Hykro – proč se zapojilo do projektu

„Chtěli jsme pomáhat už dříve,“ říká Vladimír Horký, jednatel karavan centrum HYKRO. Na západě je to obvyklé, že půjčovny a prodejny karavanů a obytných vozů dávají své vozy k dispozici při živelných pohromách nebo ve veřejném zájmu. Proč se zapojili do akce Karavany pomáhají v první linii?

karavanyvprvnilinii.cz